Lorde Biography

نام حقیقی

Ella Marija Lani Yelich-O’Connor

تولد: 7 نوامر 1996

قد: 1.65

محل تواد:

Takapuna, Auckland, New Zealand

پیشه: شاعر، خواننده

     در اواسط سال 2013 لورد آهنگ “رویال” خود را به بازار عرضه کرد که بوسیله آن شهرت جهانی پیدا کرد و اورا در رده نخست بیلبرد 100 آهنگ برتر از سال 1987 قرارداد. در اواخر سال 2013 آهنگ “پیور هروئین” را بیرون داد و در سال 2014 آهنگ “بلو فلیکر بیت” را که ساند ترک بازی “ماکینگ جی – قسمت اول” نیز بود را به بازار عرضه کرد. سبک آهنگهای لورد تشکیل شده است از الکترونیکا پاپ و راک. در سال 2013 بود که بعنوان تاثیر گذار ترین نوجوان دنیا نامگذاری شد و در همان سال اسمش در لیست “30 آندر30” قرار گرفت.

دو خواهر به نامهای “جری” و “ایندیا” دارد و یک برادر به نام “آنجلو”.

اجدادش کرواتی و ایربندی هستند.

مادرش در کودکیش کنابهایی برای او میخورید که به گفته خودش شعرهایی که میگوید از آن کتابها اقتباس شده.

     “فکر کنم مامانم با خرید کتابها استیل شعری من رو شکل داد. اون همیشه کتابهای کودکان و بزرگسالان رو برام میخرید و هیچ کتابی نبود که منو از خوندنشون منع کنه. یادکه یه کتاب خوندم به نام “فید” از “ام.تی. اندرسون” وقتی فقط 6 سالم بود و همینطور “سالینگر” و “کارور”.

     او با گوش دادن به آهنگهای خواننده آمریکایی “بیلی هالیدی” ، و خوانندگانی چون “سم کوکی”، “اِال جیمز” و آتیس ردینگ” که به سبک “سُل میوزیک” میخواندند بزرگ شد که کار آنها را مورد تحسین فرار میدهد، مخصوصا آهنگ “هاروستینگ ذر سافرینگ”. همچنین او در سنین کودکی به آهنگهای چون “کت استیونس”،نیل یانگ” و فلیتوود مک”، که پدر و مادرش به آنها گوش میدادند گوش میکرد.

     آهنگ “رویال” او که از معروفترین آهنگهای وی بشمار میرود، آهنگی الکترو پاپ و آرت پاپ معرفی شده است که زندگی اشرافی انسانهای ثروتمند را به سخره میگیرد. منتقدان این آهنگ میگویند که این آهنگ “لورد” از ژانرهای “الکترو نیکا”، “پاپ” و “راک” به درون “ایندی پتپ”، “دریم پاپ”، “الکارو پاپ” و “المارو راک” غرق شده است.

     لورد آهنگهایش رو خود مینویسد و هیچ آلات موسیقی را چه زنده چه در ضبط آهنگهایش اجرا نمیکند و میگوید که میخواهد بیشتر بر روی صدایش تمرکز داشته باشد و میگوید: “هیچ سازی اجرا نمیکنم، پس تمام تمرکزم روی صدایم خواهد بود. صدایم بیشتر از هر چیز دیگه ای اهمیت داره. “

     لورد در مورد اینکه چرا در کلیپها و کنسرتهایش نیمه-برهنه برنامه اجرا نمیکند میگوید: “مردم میخوان اونجوری که میخوان من رو رنگ کنن ولی من کاملا موافق نیمه برهنگی در اجرا ها هستم و هیچ دعوایی با این قضیه ندارم. ر مورد خودم شخصا فکر میکنم که این کار هیچ یک از کارهای موسیقی من رو تکمیل نمیکنه و یا اینکه داستانی رو بهتر بیت نخواهد کرد. اصلا هیچ مشکلی با رقص با شرتک ندارم ولی تابحال دلیلی برای اینکار تو کارام ندیدم.

     وی نام صحنه خود رو را به این خاطر لورد گذاشت زیرا که تحت تاثیر اشراف زاده ها و حکومتهای اشرافی قرار گرفت. گرچه فکر میکرد که این نام کمی مردانه به نظر بیاد و به همین خاطر به آخر این نام “ای” اضافه کرد تا زنانه تر بشه. او خودش را از بقیه خوانندگان چون مایلی سایرس و ریحانا جدا کرده و خودش را یک فمینیست خود-شناخته شده معرفی میکند. وی تا بحال خوانندگان زیادی رو مورد نقد قرار داده که میشه از میان اونها به جاستین بیبر، سلنا گومز، تیلر سویفت، دریک، نیکی میناي، مایلی سایرس و دیوید گتا اشاره کرد.

مشخصه هایش:

رژ سیاه رنگ

موهای بلند و فری

اشعرا ساده و خاکی و بیاد ماندنی

دو خواهد به نامها “جری” و “ایندیا” دارد.

 

او چه میگوید:

خیلی برام جالبه که چطور رسانه ها دخترارو تو جون هم میندازه که همیشه یه همچین دعواهایی داره (فقط بین دخترا) رخ میده. اگه پسرای خواننده همچین برخوردها و دعوا هایی بکنن هرگز این کارشون خروس جنگی بودن نیست! این کارشون خیلی تابلو هست. هیشکی از من سوال نمیکنه که موزیسین مَردِ مورد علاقت کیه؟ همه درمورد موزیسین زن محبوبم سوال میکنن.

     آهنگ “تنیس کورت” (زمین تنیس) رو زمانی نوشتم که نظر اجمالی نسبت به صنعت موسیقی داشتم و داشتم اون موقع ها فکر میکردم که چقدر آدمها میتونن سطحی نگر باشن و چقدر ما میخوایم همش نشون بدیم که چقدر شجاع هستیم. بنظر میاد که هیچوقت باحال نیست که وقتی خواننده هستیم تفریحی هم داشته باشیم، ولی من همیشه نظرم رو بلند میگم حتی اگه مخالف بقیه باشه. نمیتونم این کارو نکنم و میدونم که این کار میتونه منو تو دردسر بندازه.

Translated by: www.hottranslatedlyrics.com

Source: www.wikipedia.com

Nima J. Gol

About Nima J. Gol

Music is Life.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.