Hilary Duff Biography

ترجمه متن آهنگهای خارجی – هلاری داف

 

Hilary Duff Biography

 

زادروز: 28 سپتامبر 1987

محل تولد: هستن، تگزاس، آمریکا

نام کامل: هیلاری ارهارد داف

نام مستعار: هیل

قد: 157 سانت

پیشه: بازیگر – خواننده

بیوگرافی:

     نام پدرش Bob و مادرش Susan تهیه کننده فیلم است. اولین نقش کوتاهی که بازی کرد در فیلم True Woman در سال 1997 بود ولی اولین فیلم که نقش اصلی را داشت The Soul Collector در سال 1999 بو که نامش در فیلم Ellie بود که بخاطر ایفای آن نقش جایزه بهترین بازیگر جوان فیلم را از TV Movie از آن خود نمود. او همچین در سال 1998 نقش جادوگر جوان فیلم به نام Wendy را نیز در فیلم Casper Meets Wendy ایفا کرد. او همچنین در فیلمهایی چون Lizzie McGuire و Human Nature سال 2001، The Lizzie McGuire Movie سال 2003   و Agent Cody Banks و Cheaper by the Dozen سال 2003 و  Cadet Kelly سال 2002، A Cinderella Story سال 2004، Chad Michael Murray و The Perfect Man  و Raise Your Voice  در سال 2005و Material Girls سال 2006 نیز بازی کرد.

     بعلاوه داف خواننده توانایی نیز هست و با آهنگهایی چون So Yesterday و Come Clean بسیار درخشید و جزو 40 خواننده برتر قرار گرفت. اولین البوم موسیقی او به نام Metamorphosis در آغاز فروش مقام دوم Billboard200 شد که در هفته یعد از آن خود را به رده اول رساند و تا حال بالغ بر 2 میلیون کپی فروش کرده است.

     گرچه او هنوز هم به خوانندگی خود میرسد و تورهایی در آمریکا  بر پا می کند ولی هرگز بازی گری را کنار نگذاشت.

دانستنیهای بیشتر:

همسر Mike Comrie است که در 14 آگِست 2010 ازدواج کردند و یک فرزند دارند.

خواهر کوچکتر بازیگر معروف Haylie Duff است.

نقش اصلی فیلم سیندرلا را بازی کرد زیرا که از کودکی عاشق نقش مرد داستان Charles Perraul بوده است.

برای اینکه برای آزمون رانندگی آماده شود در مسیر بین لوکیشنهای فیلم A Cinderella Story در سال 2004 خودش رانندگی می کرد.

اولین فروشگاه های زنجیره ای لباس به اسم خود را در سال 2004 راه اندازی کرد که بعدها آن را به اثاثیه منزل، عطریجات و زیورآلات گسترش داد که در همان سال اول 5 میلیون دلار فروش کرد.

به ژیمناستیک، شنا، مطالعه، خواندن، نوشتن و بیرون رفتن با خواهر بزرگترش علاقه دارد.

امینم از او در آهنگ Ass Like That خود نام برده است.

اولین عطر او With Love…Hilary Duff بود که توسط شرکت Elizabeth Adre ساخته شد و فروش بسیار خوبی در سال 2006 کرد.

از طرفداران  Janis Jolin است.

جر و بحثی با Faye Dunaway پیدا کرده بود بر سر بازی در فیلم Bonnie and Clyde که Faye گفته بود که هیلاری اصلا بازیگر نیست.

با Mike در یک جشن خصوصی و کوچیک ازدواج کرد و خواهرش Haylie ساقدوشش بود و جالب اینجا بود که چند ساعت قبل از مراسم مجبور شد بوسیله دندان پزشک محل دندانش را بکشد.

او چه میگوید:

     من عاشق لباسم. نمیتونم وقتی لباسی رو میبینم خودمو کنترل کنم. کلی لباس و کفش و لوازم آرایشی دارم. از او دسته دخترام که دوست نداره یه لباس رو چند بار بپوشه!

     عاشق مامانم هستم. همیشه پیگیرشم و ازش سراغ میگیرم و اون هم هرگز نمیذاره کسی از من سوء استفاده کنه.

من و خواهرم بهترین دوستای روی زمینیم. اون خیلی باهوشه و کلا الگوی منه.

     تو دبیرستان بچه ها (دخترا) با چیزای ناگواری دست و پنجه نرم می کنن که خودشونم نمیدونن که ممکنه  تاثیری روی کل زندگیشون داشته باشه. خیلی عاشق اینن که دوست پسر پیدا کنن و یا دامنای خیلی کوتاه بپوشن که پسرا ازشون خوششون بیاد. ولی این نباید هدفشون باشه. نباید واسه رضای دیگران کاری بکنن و باید کاری کنن که آرزوی خودشونه (نه دیگران).

     در مورد نیکو کاریش در بیمارستان کودکان بیماری خاص میگوید: خب پول زیادی جمع شد (براشون)، ولی موضوع فقط پول نبود. هر کی میتونه بیاد و یه مشت پول بده و بره. موضوع رفتن به بیمارستان و خوندن و رقصیدن با اون بچه هاست و بردنشون به پارک و یا درست کردن یه زمین بازی برای اوناست. من عاشق این کارم. واقعا باعث لذت و خوشنودی من میشه.

     جالبه که هر هفته مقاله هایی تو مجلات در مورد کارهایی که اصلا نکردم و جاهایی که اصلا نرفتم و اصلا نمیدونم کجا هستن میخونم. همشون مزخرفن و شایعه و سیاسی.

     وقتی کوچولو بودم خیلی خجالتی بودم. همیشه این Haily خواهر بزرگم بود که بجای من با بقیه حرف میزد.

     خیلی دوست دارم کارهای احساسی انجام بدم. به نظرم سخت ترین کار اینه که بخوای مردم رو بخندونی.

     در مورد رابطه کوتاهش با Aaron Carter میگوید: اون اولین دوست پسر واقعیم بود  و واقعا عاشق هم بودیم. ولی فقط 14 سالمون بود! کی اهمیت میده!؟

     در مورد فعالیت خیرخواهانه در مورد طوفان Katrina میگوید: خیلی دلشکننده بود اون نابودی هارو تو تلوزیون میدیدم. آدمایی که خانواده هاشونو از دست داده بودن و افرادی که هیچی براشون باقی نمونده بود! من هرکاری از دستم بر بیاد برای بازمانده ها انجام میدم تا زندگیشونو دوباره بسازن.

     فکر می کنم دخترا فکر می کنن تا یه دوست پسر گیر نیارن راحت نیستن و یا احساس خوبی نسبت به خودشون ندارن. ولی این حقیقت نداره، باید مستقل باشین. باید قدرتتون رو نشون بدین.

     در مورد سرو کله زدن با دخترهای بدجنس مدرسه اش میگوید: من دوم دبیرستان مجبور شدم مدرسمو تغییر بدم و این کار خیلی برام سخت شد چون باید به مدرسه ای میرفتم که هیچکس رو نمیشناختم. ولی کم کم دوستایی پیدا کردم. ولی وقتی تو کالیفرنیا اجرایی داشتم خیلی از اون دخترا شروع کردن بدجنس بازی در آوردن. وقتی میرفتم مدرسه با تمسخر میگفتن”خب پس هنوز چیزی رزرو نکردی نه؟” اصلا فکرشو نمیکردن که این حرفاشون چقدر برای من سنگینه و حتی شبها با اون فکرا به خواب میرفتم.

     زندگیم مثل یه داستان تخیلی کودکانست. خیلی سخت تلاش کردم ولی خیلی جاها خوش شانس بودم. الان (2003) فقط 16 سالمه و کارهای شگفت انگیزی انجام دادم. کل دنیا رو گشتم. طرفدارای زیادی پیدا کردم. فیلم بازی می کنم و آواز میخونم و خودم هستم. یه خانواده خوشگل دارم و دوستایی عالی. هر هفته میرم خرید. خیلی خوش شانسم ولی لزوما نباید خوش شانسی سیندرلا رو داشته باشم.

     در مورد اولین تجربه بارداریش میگوید: همه میگن دختر ولی من میگم پسره. دختر هم باشه دوست دارم ولی خواهرم میگه اینقدر نگو پسره چون اگه دختر بشه همه بهت میگن” آخی، پسر دوست داشتی اره؟”. جنسیت برام مهم نیست ولی هربار که بهش فکر می کنم پسر میاد جلو چشمم. مریض نشدم و ویار هم نمیکنم. خیلی متفاوته. تحت اللفظی بگم مثل اینه که فرازمینیها بدنت رو تسخیر کردن! یه روز خوبم یه روز بد!

     مردم در مورد وخامت دیگران صحبت می کنن تا در مورد چیزهای خوب دیگران. چون خیلی ها عاشق درام هستن! مردم چیزی رو که دوست دارن بگن رو میگن و چیزی که دوست دارن فکر کنن رو فکر می کنن و من نمیتونم تغییرشون بدم.

     مامانم خیلی بی ادبه و فکر کنم منم به اون رفتم. نمیدونم درسته یا نه ولی معمولا مثل مامان، کلمات بد بکار میبرم تو جمله ها ولی دهنشو گ** این شانس خوبو که این مامانو دارم!

 (but I’m so fu**cking lucky to have my mom.).

ازین چیزا زیاد یادم داده. خیلی دل گندست!

     وقتی وارد مرکز خریدی میشم دورم کلی آدم جمع میشه و احساسم با احساس مردم عادی دیگه خیلی متفاوته. واقعا عاشق این حسم ولی از طرف دیگه خیلی عجیبه چون از طرف دیگه خیلی دوست دارم که جایی میرم هیشکی منو نشناسه.

     در مورد لهجه اش و انداختن عقرب زنده در شلوارش در فیلم War,Inc میگوید: خب وقتی اولش رفتم پیش John بهم گفت: میدونی، باید تو این فیلم لهجه داشته باشی. کاراکتر تو یه خواننده پاپ اروپای شرقیه. اصلا نمیدونستم باید از کجا شروع کنم! ولی جالبیش این بود که اصلا همچین جایی وجود خارجی نداشت! توراکستان Turaqistan، اصلا همچین کشوری نیستش! منم گشتم کلی چیز سر هم کردم! تا اونجایی که میتونستم لهجه دار صحبت می کردم، حتی با خونِوادم و دوستام. تو تگزاس بدنیا اومدم و اونجا کلی عقرب هست و من با اونا بزرگ شدم! ولی خب هیچوقت مجبور نبودم یکیشونو بندازم تو شلوارم که! و اصلا هیچوقت شلوار بَگی نپوشیده بودم! پس اصلا هیچ فضایی هم توش نبود! چند باری امتحان کردم و انداتم تو شلوارم و رفت پایین و خیلی وحشتناک بود! هی میخواست بیاد بالا از شلوارم خب اون بنده خدا هم نمیخواست بره تو شلوارم که! همه اونجا منو تشویق میکردن!

     در مورد چشم و هم چشمی با خواهر بزرگترش میگوید: . . .اصلا وجود نداره. مردم معمولا میخوان اینجوری برداشت کنن ولی ما همش روی کارهایی که انفرادی انجام میدیم تمرکز داریم و آخرین چیزی که شاید به ذهنمون بیاد چشم و هم چشمیه!

     در مورد خیلی لاغر شدنش در آخرین سالهای نوجوانیش میگوید: خیلی اواخر پوست و استخون شده بودم. خب مثل هر فرد دیگه ای (تو این پیشه) کلی استرس منو گرفته بود. وقتی روزنامه ای درمیومد و تیترش میزد: “داف-پف! 7 کیلوی دیگر کم دارد!”یا همچین چیزایی بقیه تو این شرایط مگه چه برخوردی می کنن؟ منم دلهرم میگرفت شدید ولی دیگه نمیذارم چنین چیزایی منو تو زندگی کنترل کنن.

     در مورد قسمتهای خیلی خصوصی زندگیش می گوید: میدونین چیه؟ تو مصاحبه ای که در مجله Elle در سال 2006 داشتم از قول من گفته شد که دست هیچ پسری به من نخورده. ولی من اصلا همچین حرفی نزدم. به هیچکس جز خودم ربطی نداره این موضوع.

     خیلی از دخترا از پسرای چرب زبون خوششون میاد. ولی من از اون دسته پسرا خوشم میاد که یک کم خجالتی هستن و به راحتی سر حرفو باز نمی کنن. فکر کنم پسرای خوب اونا هستن.

نمیتوم جوری رفتار کنم که میخوام یا چیزایی رو بگم که میخوام بگم. و خیلی وقتها این ناتوانی رو با لبخند می پوشونم.

     در مورد آهنگ Come Clean خود میگوید: کاملا در مورد رابطه یه دختر و پسره و میگه که چطور یکی فکر می کنه که در تاریکی هست. پسره سعی می کنه و دختره هم سعی می کنه دارن به نتیجه میرسن که میخوان با هم باشن یا نه. دارن تمام برگهارو روی میز میریزن و سنگاشونو با هم وا می کنن. دختره تو ویدئو زیاد احساسی از خودش نشون نمیده بجز اینکه منتظر پسرست که بیادش. وقتی دارن بِسَمت همدیگه میدون نمیتونی بگی الان میخوان همدیگرو ببوسن یا بغل کنن یا همدیگرو بزنن. توش پر از احساسات متفاوته.

      وقتی با تور به سفر میرم و تو یه شهر جدیدم، تمام شبها و انرژیها و جمعیت و بچه ها و جیغهایی که میزنن و تکتک جمله های شعرمو حفظ هستن و قتی رو سن هستم چنین حس پر انرژی بهم دست میده که نتیجه کارم رو توش میبینم.

     در مورد اینکه یک مادر جوان است میگوید: یه مشکلی که تو این زمینه دارم اینه که زنای زیادی تو سن و سال من نیستن که بچه داشته باشن. پس با خیلی از دوستای دیگم فرق دارم. سوال سختی ازم پرسیدین، چون اصلا در مورد تناوبهاش چیزی نمیدونم. خیلی پر انرژی هستم، احساس عالی دارم، و دوران بارداری خیلی راحتی داشتم. دوست دارم بچه های بیشتری داشته باشم و این کار رو هم می کنم ولی عجله ای واسه این کار ندارم. نمیشه توصیفش کرد. احساس عالی هست. منظورم اینه که “خیلی احساس عالیه” جمله کوچیکی (برای نشون دادن احساساتمه). وقتی برای اولین بار بچه خودت رو میبینی و اونا بچه رو میذارن تو بغلت و تو چشمهای همدیگه خیره میشین این احساس تورو با خودش میشوره و میبره و واقعا جمله از توصیفش قاصره. میدونین 2 هفته اول خیلی پر تلاش بودم و میرفتم میومدم، میرفتم میومدم تا اینکه یک کم خسته شدم. خب خیلی سخت بود. مردم بهم نصیحت میکردن وقتی بچت خوابه تو هم بخواب و اولاش این کارو نمیکردم. وقتی واسه اولین بار خسته شدم به خودم گفتم “خیل خب! حالا میفهمم دیگران چی میگفتن”.

 Source website: www.IMDB.com

Translted by: www.hottransatedlyrics.com

Nima J. Gol

About Nima J. Gol

Music is Life.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Hilary Duff Biography

 1. little girl says:

  inam un ghesmate ahange emineme ke darbareye hilary gofte:
  hlary duff in not quite old enough so
  i aint never seen a butt like that
  maybe next year I will say ass and she will make my pee pee go
  doing,doing,doing

 2. little girl says:

  salam!
  ye donya mersi babate biography hilary!
  man asheghesham!
  kheili malmus tarjome kardi damet garm!

Comments are closed.