Taylor Swift Biography

ترجمه متن آهنگهای خارجی – تیلر سویفت

 

Taylor Swift Biography

 

اطلاعات کلی:

نام کامل: Taylor Alison Swift

زاد روز: December 13, 1989

زادگاه: Reading, Pennsylvania, U.S

قد: 180 سانت

نام های دیگر:

Swifty
T-Swizzle
Tay

زمینه هنری: Pop, pop rock, country, country pop, electronic

مشاغل: خواننده، شاعر، نوازنده، بازیگر

سازهایی که مینوازد: گیتار، گیتار بانجو، یوکو لی لی، پیا نو

از سال 2006 تا حال در حال خوانندگیست.

بیوگرافی:

     تیلر سویفت که نام پدرش Scott و نام مادرش Andrea  سویفت بود، خواننده و آهنگ نویس آمریکاییست که چندین بار جایزه “گِرمی” را از آن خود کرد. دختری که در سن 20 سالگی جوانترین دختر هنرمند در تاریخ کشور آمریکا شد. در سال 2011 به سویفت لقب خانم بیلبرد سال را دادند. در سال 2012 در کارتن انیمیشنی The lorax بجای نقش Audrey صحبت کرد و همچنین 2 آهنگ برای فیلم The hunger game ساخت به نامهایSafe & Sound featuring The Civil Wars وEyes Open. در سن 12 سالگی یک متخصص تعمیرات کامپیوتر به او نشان داد که چطور 3 اکورد را بر روی گیتار بنوازد، و او را دلگرم کرد که اولین آهنگ خود به نام Lucky You را بنویسد و از آن به بعد بود که بیشتر بر روی نوشتن آهنگها وقت گذاشت. وقتی 14 سالش شد خانواده اش بخاطر شغل پدرش به “ناشویل” نقل مکان کردند. در آن زمان که در “ناشویل” بودند سویفت با RCA همکاری کرد و وقتی 15 سالش شد چون که میتوانست برای بیرون دادن آهنگها روی پای خود بایستد، از آنجا بیرون آمد زیرا که RCA به او گفته بودند که فعلا بر روی کارهای آهنگسازان دیگر کار کند تا به سن 18 سالگی برسد و خودش البومی بیرون دهد!

     در سال 2006 بود که تیلر سویفت اولین آلبوم خود به نام Taylor Swift  را بیرون داد و توانست نظرات مثبتی را از منتقدین موسیقی دریافت کند. نیویورک تایمز آن کار را چنین توصیف کرد :”این اثر شاهکاری کوچک از کشوری با ذهنیت پاپ بود که صدای خانم سویفت  هم چشمانی باز و هم بدگمانی را در کنار هم قرار داد. آهنگ our song وی را خواننده و نویسنده جوان کشور ساخت.  آن آلبوم در همان هفته اول بالغ بر 39000 کپی فروش کرد. در سال 2008 دومین آلبوم خود را به نام Fearless را به بازار عرضه کرد. آهنگ You Belong with Me تیلر سویفت توانست بالاترین مقام یعنی دوم از 100 آهنگ برتر را در “بیلبرد” از آن خود کند که بالاترین فروش البوم در سال 2009 بود و در همان سال بود که جایزه MTV بهترین خواننده کشوری را از آن خودش کرد. در سال 2010 سویفت سومین آلبوم استدیویی خود را به بازار عرضه کرد که نامش Speak Now بود که تمام آهنگهای آن را خود او نوشت. سویفت در طی 13 ماه 111 نمایش برگذار کرد که شامل 7 نمایش در اسیا، 12 نمایش در اروپا و 80 نمایش در شمال آمریکا و 12 نمایش در استرالیا میشد. البته 3 روز از تور او که در آمریکا برگذار میشد تغییر کرد زیرا که به برنشیت مبتلا شده بود.

اطلاعات بیشتر:

خودش گیتار زدن را یاد گرفت.

خواهر Austin هست که یک عکاس است و در تور Fearless عکاس او بود.

در سال 2008 در مجله “ماکسیم” رتبه 57 از 100 را برای زیبایی از آن خود کرد.

در یک مزرعه ای که پر از درختان کریسمس بود بزرگ شد و کارش کندن پوسته های هرز از درختان بود.

از جون 2008 تا اکتبر 2008 با Joe Jonas دوست بود.

از جولای 2009 تا دسامبر 2009 با Taylor Lautner (یکی از بازیگرهای فیلم توای لایت) دوست بود.

از اکتبر 2010 تا دسامبر 2010 دوست Jake Gyllenhaal بود.

از دوستان نزدیکش Selena Gomez و Emma Stone هستند.

در یکی از نمایشهای Oprah Winfrey گفت که در خواندن آهنگهای کانتری از LeAnn Rimes الگو گرفته.

در یکی از اهنگهایش به نام Fifteen اسم یکی از دوستانش به نام Abigail Anderson را که از کلاس نهم میشناسد برده بود.

وقتی که در سال 2009 در یکی از مراسم جایزه آکادمی موسیقی کانتری شرکت کرد، David Copperfield از او خواست تا در برنامه اش ایفای نقش کند. دیوید او را در آسانسوری شیشه ای گذاشت و (مثلا) اورا با اره به 2 نیم کرد.

دوست جاستین بیبر نیز بوده.

مادر بزرگش یک خواننده اپرا بوده.

وقتی 15 سالش بود و میخواست گواهینامه رانندگی بگیرد 2 بار رد شد و سومین بار گواهی نامه را گرفت.

از طرفدارهای ریحانا و بریتنی اسپیرز است و پوستری از بریتنی در اتاقش دارد.

یکی از طرفدارانش از او سوال کرد که دوست میداشت جای کدامیک از هنرپیشگان می بود جواب داد: Gwyneth Paltrow از هنرپیشگان معروف هالیوود، زیرا که خوشگل است، با حال است و بچه های زیبایی دارد.

او چه میگوید:

در باره آن برنامه اش در سال 2009 با دیوید کاپرفیل: خیلی باحال بود با دیوید کار کردم، مخصوصا از وسط نصف شدنم خیلی باحال بود! وقتی دیوید منو از وسط نصف کرد چند تا از دوستامو صدا کرد که بیان از نزدیک منو ببینن، و وقتی اومدن منو دیدن خیلی دستپاچه شدن!

دوست ندارم هیچوقت اونقدر تغییر کنم که دیگه مردم منو نشناسن!

وقتی کوچولو بودم کتاب داستانهای تخیلی زیاد میخوندم. وقتی از اون داستانا میخونی پرنس چارمینگ میاد جلوی چشمات و اون تمام چیزی هست که تو (یه دختر) میخوای! تو این داستانها آدم بده خیلی تابلو هست. اون همیشه یه شنل مشکی پوشیده و همیشه میدونی اون کیه. وقتی بزرگتر میشی میفهمی که اون پرنس چارمینگ به اون آسونیها هم که فکر میکردی تو کودکیت به دست نمیاد و میفهمی که اون آدم بدا همیشه شنل سیاه نمیپوشن و به آسونی تو زندگیت دیده نمیشن چون اونا (در ابتدا) خیلی خوبن، تورو میخندونن و موهای خوشگلی دارن!

اینکه بخوام متوسط باشم همیشه منو میترسونه.

من به همه (پسرها) متذکر شدم یعنی، همیشه در مورد اینکه اونی که میخواد باهام باشه باید چجوری باشه نوشتم و خوندم پس اگه پسری بخواد با من باشه میدونه باید چطور رفتار کنه.

  این یه قدرت میخواد که بذاری چیزهای قدیمی، قدیمی بشن.

عشق معرکه هست. آرزوشو داری، براش نقشه میکشی و وقتی از دستش میدی عصبی میشی. من فکر میکردم یه نقشه و نمونه عشقی واسه خودم دارم مثلا اینکه اگه یه پسر بهم اس ام اس داد نیم ساعت طولش بدم تا جوابشو بدم ولی واقعا هیچ نقشه ای نمیشه براش کشید! واقعا هیچ چیز تو عشق قابل پیشبینی نیست!

اصلا مهم نیست تو زندگیت چی پیش بیاد. با مردم خوب باش. با مردم خوب بودن بهترین ارثیه ای هست که از خودت به جا میذاری.

Source website: www.IMDB.com

Translated by: www.hottranslatedlyrics.com

Nima J. Gol

About Nima J. Gol

Music is Life.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.