Whitney Houston Biography

Whitney Houston Biography

تاریخ تولد: 9 آگوست 1963

محل تود: آمریکا- نیو جرسی- نیوارک

تاریخ وفات: 11 فبریه 2012-آمریکا-کایفورنیا-وس انجس

نام واقعی: Whitney Elizabeth Houston

نامهای مستعار: Nippy – The Prom Queen of Soul

قد: 1.73

بیوگرافی:

     او فرزند Cissy Houston دختر دایی خواننده معروف Dionne Warwick میباشد. ویتنی خوانندگی را با گروه خوانندگانی که در کیسا بودند شروع کرد و در سن 15 ساگی بود که به همراه مادرش آهنگ I’m Every Woman را خوانندگی کرد. نخستین آلبوم او به نام Whitney Houston در سال 1985 به بازار آمد و که بااترین فروش آلبوم آغازین خوانندگان در آن زمان بود که 3 میلیون کپی به مبلغ 25 میلیون دولار فروش کرد. در سال 1987 با Bobby Brown ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دختری به نام Bobbi Kristina Brown در سال 1993 بود. در همین سالها بود که مدارکی از اعتیاد او به داروهای مخدر بدست آمد که در سال 1996 اعتیاد او روزمره  شد.

     در سال 1998 در آلبوم My Love is Your Love، فروش خوبی را آغاز کرد تا اینکه اعتیادش به مواد مخدر شهرت وی را تحت تاثیر قرار داد و در خبرها آمد که او با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد اگر اعتیاد خود را ترک نکند. تغییرات وزنی او نیز مشهود بود بطوری که در مراسم تکریم مایکل جکسون در سال 2001 بسیار لاغر شده بود بطوری که روز بعد شایعه شد که ویتنی مرده است! در سال 2010 بود که 2 بار خود را پاک اعلام کرد ولی باز در سال 2011 بود که باز اعتیادش تجدید شد. آخرین اجرای او در Sparkle در سال 2012 بود که پس از مرگش نمایش داده شد. جسد او در اتاق هتل Baverly Hills  در 11 فبریه 2012 پیدا شد.

او چه میگوید:

آرزو داشتم که کاش میشد بیشتر هیجان داشته باشم تا بتونم با چیزایی که دارن برام اتفاق می افتن روبرو بشم.

من همسر خیلی خوبی پیدا کردم. اون خیلی هوای منو داره. نیازی نیست از چیزی بترسم چون میدونم که اون حال تمام مشکلات رو میگیره! جرات دارین بهش بی احترامی کنین! حتما به مشکل بر میخورین.

خداوند صدایی به من داد تا بخونم، و وقتی همچین نعمتی داشته باشی، دیگه نیازی به حیلهگری و نداری.

وقتی میخوندم، دیدم مردمی رو که به من خیره شده بودن. هیچکس تکون نمیخورد. انگار بیهوش بودن! به ساعتی که در گوشه کلیسا بود خیره شدم . وقتی خواندنم تموم شد همه دست زدن و شروع کردن به گریه کردن.

از غم از دست دادن مایکل خیلی ناراحت و اندوهگین هستم.

میدونم که خودمو فدای دخترم می کنم چون برای اون زندم. پس وقتی فردی یا حتی همسرم چپ بهش نگاه کنن بدجور قاطی می کنم. من خیلی هواشو دارم و اون آشیانه منه. هیچکس نمیتونه سر به سر آشیانه من بذاره.

Information Source: www.imdb.com

Nima J. Gol

About Nima J. Gol

Music is Life.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.