Billie Joe Armstrong-Green Day’s Singer Biography

Billie Joe Armstrong-Green Day’s Lead Singer

تاریخ تولد: 17 فبریه 1972

محل تولد: California، Oakland, America

قد: 170

نام حقیقی: Billie Joe Armstrong

نام مستعار: B.J. – Billie

بیوگرافی:

     او کوچکترین فرزند خانواده ای کاملا هنری است. مادرش به عنوان یک خدمتکار در یک رستوران مرکزی به نام Rod Hickory Pitt کار می کرد و پدرش، هم جازیست بود و هم راننده خاور. از همان عنفوان کودکی مردم را در بیمارستاننهای ملی بوسیله صدای زیبایش به وجد می آورد. و خوانندگی حرفه ای را در سن 5 سالگی شروع کرد که در آن سال برای اولین بار صدایش در استودیو Berkeley ضبط شد و شعری را که خواند اسمش “Look For Love” بود و او را به مصاحبه ای در رادیو محلی سوق داد.

     در سن 11 سالگی پدر بیلی اولین گیتار الکتریک را به او داد که اسمش را بخاطر داشتن رنگ آبی کمرنگش “آبی” گذاشت هنوز هم از ان استفاده می کند.

     بیلی رابطه بسیار نزدیکی با پدرش داشت تا اینکه در سال 1982 (در سن 10 سالگی) اورا به دلیل بیماری سرطان از دست داد و مادرش با مرد دیگری ازدواج کرد که البته هیچ کدام از 6 فرزندش نتوانستند او را قبول کنند و بخاطر همین بیلی اولین شعر زندگیش را سرود: چرا اورا میخواهی! و بخاطر ناپدریش آهنگهای خشنی با گیتارش نواخته و متاسفانه درگیری های زیادی در مدرسه و خانه بخاطر ناراحتی از پدر خوانده اش از خود بروز داد.

     در همان سال بیلی در کافه تریایی با Mike Dirnt اشنا شد و آنها با هم کارهای جدید را آغاز کردن و همینطور با کسانی چون Ozzy Osbourne و Def Leppard و Van Halen. دوستش مایک از خانه پدر مادر ناتنیش در سن 15 سالگی خارج شد و در خانه بیلی سکنی گزید و در ان موقع بود که بیلی اورا ترقیب به خرید گیتار الکتریکی کرد تا بتوانند دو نفره در پارکینگ خانه به تمرین بپردازند!(خوش بحالشون. ما که تو پارکینگ عطسه کنیم هر 4 طبقه از خونه میریزن بیرون!). . .

     در سال 1987 به این نتیجه رسیدند که دونفری گیتار زدن سودی ندارد و مایک شروع به زدن گیتار بیس کرد و در آن سال بود که با درامیستی به نام John Kiffmever آشنا شدند. آنها شروع به اجرا در انواع کلوپها کردند، کوچک و بزرگ. سپس قراردادی به استودیو Lookout Record امضا کردند و به تدریج آلبوم Debut در سال 1990 ضبط شد که البته در همان سال بود که مایک بند را برای ادامه تحصیل در کالج ترک کرد.

     سالها بعد بیلی با Adrienne Nesser آشنا شد. او که چندین سال بود بیشتر کارهای آنها را دنبال می کرد و به کنسرتهایشان می آمد و بالاخره عاشق یکدیگر شدند و در دوم جولای 1994 چون متوجه شدند که آدرین حامله است، در مراسمی 5 دقیقه ای ازدواج کردن. اولین فرزندشان Joseph Marciano و 3 سال بعد از او Jakob Danger بدنیا آمد.

     بند آنها “Green Day”، شروع به دادن آلبومهای مختلف کرد که یکی از آنها

“American Idiot”، بسیار معروف شد و در سراسر جهان بالغ بر صدها میلیون نسخه فروش کرد. پس از گذشت 22 سال در سال 2009 Green Day هنوز هم آهنگها و موزیکهای بسیار زیبایی می سازد و کارشان را با جدیت و محکم ادامه می دهند بطوری که تا حال 10 آلبوم پانک راک بیرون داده اند.

دانستنیهای بیشتر:

او بیشتر تیشرت مشکی و کراوات قرمز می پوشد.

در زیرزمین خود استودیی مجهز دارد.

از 6 فرزند خانواده او کوچکترین است.

پدرش وقتی که او 11 سال داشت فوت کرد.

از دبیرستا اخراج شد.

او دوست دارد در کنسرتهای زنده اش تماشاچیان را برای زدن جاز به بالای سن راهنمایی کند.

او ساز دهنی، ماندولین(شبیه تار)، جاز، پیانو و اخیرا ساکسیفون می زند.

او آهنگ Church on Sunday را که در البوم Warning در سال 2000 را برای همسرش سرود. چون همسرش قصد داشت اورا رها کند و برای مجاب کردن همسرش این آهنگ را ساخت.

آهنگ معروفش “Wake me up, When September Ends” را در باره مرگ پدرش سرود.

موهایش عنابی رنگ است.

با پاریس هیلتون جشن تولدی گرفت.

مادرش اهل اوکلاهاما است.

فرزندان دیگر فامیل نامشان: David , Allen , Marcy , Holly & Anna

مادرش وقتی 40 سالش بود اورا به دنیا آورد.

بزرگترین فرزند خانواده 22 سال از او بزرگتر است.

پدرش نیمه انگلیسی-ایتالیایی بود.

او چه می گوید:

     مدرسه تمرینی برای آیندست و تمرین آدمو بی عیب و نقص می کنه. ولی هیچ کس بی عیب و نقص نیست پس چرا بخوایم تمرین کنیم؟

     فکر می کنین زندگیتون خیلی سخته! سعی کنین پدر یا مادر بشین. اون موقع سختی رو می فهمین!

     یه جوونی یه روز جلومو گرفت گفت “ولگردی چیه؟” منم محکم به یه سطل آشغال لگد زدم و گفتم “این ولگردیه!”. اونم لگد زد به سطل و گفت:”این ولگردیه؟!” گفتم:”نه این کاری که تو کردی ولگردی نیست، این کاری که تو کردی خیلی با کلاس بود!”.

     در مورد بهشت می گوید: من خدا نشناسم پس برام فرقی نداره. ولی خب می گم یه چیزایی اون بالاها باید باشه. تو اینکه بگم نه وجود نداره سمج نیستم و باوردارم یه قدرت برتری اون بالاهاست. فقط نمیدونم اون چیه! منو همسرم سلیبو تسبیح زیاد جمع می کنیم و تو خونمون پر از شمع و این جور چیزاست.

مهم نیس که یه بازنده باشی. مهم اینه که وقتی باختی چجوری باشی.

     چیزی که میخوام به بچم یاد بدم اینه که نسبت به مردم دورو برش حساس باشه و یه آدم بی احساس و وحشی نباشه.

   خیلی ها وقتی باهام حرف می زنن دوس دارم زود خفه شن. آخه چیزی واسه گفتن ندارن.

Adrienne تنها زنیه که تا آخر عمرم عاشقش می مونم.

هیچ وقت فکر نمی کردم تنفرم منو به این مقام برسونه.

    در مورد دخترای طرفدار خودش میگه: اونا خیلی بد مزاجن! من اصلا اونطور که فکر می کنن خوب نیستم.

Information source: www.imdb.com

Nima J. Gol

About Nima J. Gol

Music is Life.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.